Kategorie

Promocje

Kontrolki przeglądów urządzeń, rusztowań, drabin, tablice BHP 

Praktycznie każdy plac budowy zajmuje stosunkowo duży obszar, w związku z czym komunikacja pomiędzy poszczególnymi pracownikami może być ograniczona. Jest to kwestia niezwykle istotna, bowiem czasami mogą wystąpić różnego rodzaju zagrożenia, o których osoba, która dopiero przyszła na swoją zmianę, może nie wiedzieć.

Między innymi w tym celu stosuje się tablice informacyjne BHP. Posiadają one poszczególne napisy w jaskrawych kolorach, dzięki czemu nie ma wątpliwości, że ktokolwiek mógłby ich nie dostrzec.

W asortymencie naszej firmy znaleźć można szeroki wybór tego typu tablic ostrzegawczych o różnych wymiarach czy wzorach. Może być na nich zawarta między innymi instrukcja BHP, ostrzeżenia przed szczególnie niebezpiecznymi miejscami czy informacje o przeprowadzanych pracach.

Szczególnym typem tabliczek informacyjnych, wykorzystywanych przez firmy budowlane, są kontrolki urządzeń.

Służą one do odnotowywania dat przeglądów maszyn, urządzeń i instalacji. Oprócz wymaganej dokumentacji papierowej, użyteczne jest oznaczanie samych urządzeń, tak, aby upewnić się, że przegląd jest ważny i urządzenie/instalacja dopuszczona do użytkowania. Dzięki tym niewielkim przywieszkom szybko i łatwo można skontrolować, kiedy był przeprowadzany ostatni przegląd.

Pionierem kontrolek przeglądów jest angielska firma ScaffTag i od jej nazwy wzięły się najpopularniejsze kontrolki przeglądów: ScaffTag - kontrolki rusztowań, LadderTag - kontrolki drabin, MultiTag - kontrolki urządzeń, NanoTag - kontrolki elektronarzędzi i zawiesi linowych, ForkliftTag - kontrolki wózków widłowych.

Kontrolki urządzeń często występują w postaci zawieszek oraz wkładek. Na wkładkach odnotowuje się kolejne przeglądy, kalibrację i dopuszczenia. Gdy zostaną wyczerpane wkładki, lub skończy się ważność przeglądu, wówczas usuwa się wkładki i pozostaje sama zawieszka, na której widnieje zakaz używania.

na stronę
Pokazuje 1 - 24 z 28 elementów
Pokazuje 1 - 24 z 28 elementów