Kategorie

Oznaczenia dla działu kontroli jakości, naklejki i tagi "Q.C." 

Naklejki, etykiety i tagi dla działu kontroli jakości służą oznaczeniu wyrobu, po sprawdzeniu go przez uprawnioną do tego osobę. Produkty można znaczyć na różnych etapach, począwszy od przyjmowania surowców na magazyn, poprzez poszczególne etapy produkcji, do wyrobu gotowego. Dla firm produkcyjnych, sprawdzenie i oznaczenie wyrobu gotowego ma kolosalne znaczenie, bo dzięki temu uniknie się zwrotów od Klientów. Najczęściej spotyka się oznaczenia w 3 kolorach:

  • czerwony - QC FAIL - do oznaczenia wyrobów niezgodnych
  • żółty - QC HOLD - do oznaczenia wyrobów do poprawki
  • zielony - QC PASS - do oznaczenia wyrobów zgodnych

Na oznaczeniach kontroli jakości można umieścić dodatkowe informacje, takie jak: numer kontrolera jakości, data przeprowadzenia badania, numer partii produkcyjnej, przyczyny wstrzymania wyrobu, opisu koniecznych poprawek itd. Może być również pole do podpisu, gdyż to dobrze działa na pracownika, że firmuje wyrób własnym nazwiskiem.

Oznaczenia działu kontroli jakości występują w różnych kształtach, rozmiarach i kolorach. Mogą to być etykiety samoprzylepne - wówczas powinien być zastosowany klej, który po odklejeniu nie pozostawia śladu. Tam, gdzie nie ma miejsca na przyklejenie etykiety stosuje się tagi, przywieszki, zawieszki, opaski samozaciskowe z tabliczką itd.

Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów
Pokazuje 1 - 14 z 14 elementów