ZNP-2-BC-G Zapora nożycowa, typu...
Ostatnio przeglądane
Znak BHP: GŁÓWNY WYŁĄCZNIK PRĄDU...
ZI-WG-10
Znak BHP: GŁÓWNY WYŁĄCZNIK PRĄDU 10x14cm naklejka samoprzylepna foliowa zalaminowana
Znak wymagany przez Dyrektywę Maszynową Unii Europejskiej i polskie prawo - na maszynach musi być oznaczenie po polsku. Maszyny często posiadają kilka wyłączników prądu, ale ten główny jest najważniejszy dla procedury Lockout-Tagout i musi być widocznie oznakowany.
Dostępność: 6 szt.
Ostatnie egzemplarze!
Data dostępności:
Wysokiej jakości znak BHP wykonany w technologii etykiet inspekcyjnych marki INDUSTRIEL (folia samoprzylepna + laminat zabezpieczający).
Etykiety drukowane są na bardzo wytrzymałej folii samoprzylepnej, laminowanej, a kształt etykiet jest wycięty. Naklejki dedykowane do zastosowań w ciężkim środowisku przemysłowym, odporne na UV i zaolejenia.
Maszyny wyposaża się w znaki ostrzegawcze i oznakowania konieczne
do zapewnienia bezpieczeństwa pracowników.
§ 18 ust. 1, pkt 2 [2], § 55 ust. 4 oraz załącznik nr 1 [3]§ 18 ust. 1, pkt 2 [2], § 55 ust. 4 oraz załącznik nr 1 [3]
Uwaga!
Znaki bezpieczeństwa powinny być sprawdzane, czyszczone i konserwowane w regularnych odstępach czasu oraz, w zależności od potrzeb, naprawiane i wymieniane, tak aby zapewnić spełnianie przez nie funkcji informacyjnej
Zalecenia
We wszystkich przypadkach, w których nie można zlikwidować zagrożenia stwarzanego przez maszynę środkami ochrony zbiorowej lub innymi środkami stosowanymi w organizacji pracy,należy zastosować znaki i/lub barwy bezpieczeństwa oraz inne oznakowania, takie jak symbole, piktogramy, napisy.
Oznakowanie bezpieczeństwa należy umieszczać w miejscu lub w najbliższym otoczeniu określonego zagrożenia. Znaki bezpieczeństwa, tj. znaki zakazu, ostrzegawcze, nakazu, i informacyjne powinny być zgodne ze wzorami określonymi w Polskich Normach [11, 12]. W przypadku gdy nie znajdziemy odpowiedniego wzoru znaku dla określenia rodzaju zagrożenia, wówczas stosujemy ogólny znak nakazu, zakazu lub ostrzeżenia, a pod znakiem umieszczamy napis właściwej treści.
Miejsce, w którym znajdują się znaki bezpieczeństwa, powinno być dobrze oświetlone, łatwo dostępne i widoczne. W przypadku gdy znaki znajdują się w miejscu o niedostatecznym poziomie oświetlenia dziennego, miejsce to powinno być oświetlone światłem elektrycznym albo powinny być zastosowane znaki wykonane z materiału posiadającego zdolność emisji światła po usunięciu źródła wzbudzającego lub pokryte takim materiałem (znaki fluorescencyjne).