Kategorie

Ostatnio przeglądane

Gorąca zawieszka LOTO (AWARIA / NAPRAWA) żółto-czerwona, 76x154mm

ITAG-09

"Gorąca Zawieszka" Lockout/Tagout
Przywieszki systemu LOTO, Lockout-Tagout, dwustronne, w ostrzegawczych kolorach żółto-czerwonych. Zawieszki 76x156mm. wykonane są z wytrzymałego plastiku z dziurką do zawieszania. Tzw. gorące zawieszki stosuje się do krótkotrwałych napraw, a szczególnie do usuwania awarii, przezbrajania, lub czyszczenia maszyny.

Więcej szczegółów

Dostępność: 360 szt.

6,00 zł netto
7.38 brutto

Więcej informacji

Przywieszki, tagi, zawieszki to kluczowy element systemu Lockout-Tagout. Mają za zadanie oznaczyć blokadę źródła niebezpiecznej energii. Zawsze tam, gdzie stosuje się kłódki powinna być dołączona przywieszka. Tagi pełnią dwie funkcje: ostrzegają przed niebezpieczeństwem i informują o zakazie załączania wyłącznika, lub otwierania zaworu. Przywieszka zgodna z wymaganiami OSHA, wytrzymała, wykonana z plastiku. Po jednej i drugiej stronie znajduje się piktogram z zakazem uruchamiania i ostrzeżeniem: UWAGA STOP! NIE URUCHAMIAĆ NIE WŁĄCZAĆ, AWARIA LUB NAPRAWA.

Tzw. "Gorące przywieszki" Tagout zastępują popularne tablice: "Remont - Nie uruchamiać" stosowane najćzęściej przez elektryków na naprawianych, lub zepsutych maszynach. 

Najlepszym sposobem zablokowania maszyny na czas remontu jest Lockout - który fizycznie blokuje wyłączniki/zawory - zamykając je na kłódkę. Czasami jednak nie ma sposobu założenia kłódki - wówczas zawieszka jest minimalnym wymaganiem.